Cando comezarán os trens?

cando comezarán os trens
cando comezarán os trens

Tren Seferleri Ne Zaman Başlayacak? : TCDD Taşımacılık, koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen Yüksek Hızlı Tren (YHT), bölgesel tren ve anahat tren seferlerini, herhangi bir değişiklik olmazsa Haziran ayı içerisinde yeniden başlatmayı planlıyor.


TCDD Taşımacılık AŞ tarafından açıklanan bir tarih henüz yok ama yeni normalleşme sürecinde önümüzdeki haftalarda kademeli olarak tren seferleri tekrar başlayacak. Yataklı vagonlar için ise yarı düzenlemeler yapılıyor. Bu düzenlemeler sonrası Doğu Ekspresi gibi popüler tren seferlerine de tekrar başlanacak.

Kars Eastern Express
Kars Eastern Express

Aquí tes as novas regras que deben aplicarse nos trens

Introduciuse algunhas regras para o "período de transición". Así, os trens transportarán pasaxeiros cun 50 por cento de capacidade. Os pasaxeiros non enmascarados non serán transportados aos trens. Os pasaxeiros recibirán billetes con antelación. El só vai sentar no banco que comprou. Non poderá viaxar noutro asento. Non se modifica ningún prezo nos billetes. desinfectante para ser tomado en trens.

Algunhas regras aplicaranse no "período de transición". Estes son os seguintes:

  • Os YHT transportarán pasaxeiros cun 50 por cento de capacidade.
  • Os pasaxeiros non enmascarados non serán transportados aos trens. Os pasaxeiros deben vir coas súas máscaras.
  • Os pasaxeiros recibirán billetes con antelación. Só se sentará no asento que mercaron. Non poderá viaxar noutro asento.
  • Non se modifica ningún prezo nos billetes.
  • Desinfectaranse os trens.

Os trens terán asentos baleiros para a saúde detrás dos vagóns "

“Trenler de yüzde 50 kapasite ile çalışacaklar. Arkada sağlık için boş koltuklar olacak. Vatandaşın yeni döneme alışması için mali ve psikolojik desteğe ihtiyaç var. Onları tekrar kazanmak için fedakârlık yapılması gerekiyor. Yapılan araştırmalara göre, havayolunda önümüzdeki yıl bu mevsimde bile Ocak ayı rakamlarını yakalayamıyor. Trende de benzer rakamlar var. Milletin yaşantısı artık değişecek.”

Cando comezarán as expedicións de YHT?

Afirmou que os asentos dos trens estaban dispostos para axustar as distancias entre os asentos segundo as regras cambiantes de distancia social despois do CoHavavirus YHT operado por TCDD Taşımacık AŞ. A venda de billetes para voos YHT, que comezará a mediados de xuño, volverá a estar en internet.

Mapa de Turquía tren rápido1 Comentario

comentarios