Concretas Ferroviarias da Línea de Tranvías de Kuruçeşme en Kocaeli

kurucesme tecendo formigóns ferroviarios na liña do tranvía
kurucesme tecendo formigóns ferroviarios na liña do tranvía

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde ulaşıma nefes aldıracak ve konfor getirecek hizmetlerine devam ediyor. Vatandaşların memnuniyetini kazanan Akçaray Tramvay Hattı’nın Kuruçeşme bölgesine uzatılacak kesiminde Büyükşehir ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri tramvay çalışmaları doğrultusunda ikinci kısmın ray betonlarını döküyor.

DÚA DOS DERRADOS DE CONCRETO DE FERRAMENTOS

Na segunda parte, a liña de tranvía de Akçaray, que continuará ata a estrada da praia desde a rexión do Campus de Educación, está feita de forxados e fundición de formigón. Os equipos, que continúan traballando intensamente, están a construír a liña ferroviaria dos contadores 600 na segunda parte. Ademais, construirase unha estación no segundo tramo de metros 600. Na construción da segunda parte da liña de tranvía úsanse aproximadamente 140 toneladas de carrís ondulados e mil metros cúbicos de formigón 600.

NOVOS CAMIÑOS CREADOS

Mevlana Kavşağı’ndaki eski alt geçidi yıkan Büyükşehir Belediyesi, tramvay araçlarının içerisinden geçebileceği yeni alt geçidi kısa sürede inşa ederek vatandaşların hizmetine sundu. Çalışmalar doğrultusunda Mevlana Kavşağı’nın İstanbul ve Ankara yönlerinde yeni yan yollar oluşturuldu.

SEGUNDA SECCIÓN DE SEKAPARK - LIÑA KURUÇEŞME

Sekapark – Plajyolu arasında yer alan yaklaşık 2 bin 140 metre uzunluğundaki Tramvay raylı sistem hattı, toplamda 4 adet istasyonu içerisinde barındırıyor. Hat boyunca toplamda 8 bin 640 metre uzunluğunda ve 500 ton oluklu ray imalatı gerçekleştiriliyor. İkinci kısımda alt yapı hatlarının deplasmanı ve yeni hatların yapılması, yeni alt geçidin yapılması, 650 metre uzunluğunda yan yol yapılması, tramvay hattı boyunca kaldırım yapılması, İstasyon yapıları, hat-yol aydınlatması ve trafik sinyalizasyonu işleri gerçekleştiriliyor. Sekapark – Kuruçeşme Tramvay Hattı’nda Sekapark – Eğitim Kampüsü arasındaki birinci kısım daha önce tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu. İkinci kısımda rayların döşenme çalışması yapılıyor.

Sobre Levent Elmastaş
RayHaber editor

Sexa o primeiro en comentar

comentarios

Este sitio usa Akismet para reducir o spam. Aprende a procesar os teus datos de comentarios.